Slovensko je krajinou s miernym podnebným pásmom, vďaka ktorému sú letá pomerne horúce a zimy chladné. Spolu so zmenou ročných období sa mení aj Slovensko, ktoré návštevníkom ponúkne vždy niečo iné. V zime je Slovensko najmä zasneženým rajom s lyžiarskymi strediskami, v lete sa zas môžete vydať na potulky rôznymi mestami alebo vybehnúť do krásnej prírody. Slovensko, krajina v srdci Európy, sa pýši krásnou prírodou, vysokými horami, bohatou históriou, ktorej dôkazom sú aj mnohé hrady a zámky.

Zima

Tí, ktorí milujú zimné športy si na Slovenku nájdu to svoje. Prakticky od decembra až do marca si môžete užiť zábavu na zasnežených kopcoch v lyžiarskych strediskách, ktoré sa nachádzajú skoro v každom kúte krajiny. Najnavštevovanejšími sú lyžiarske strediská ako Jasná (najväčšie stredisko nachádzajúce sa v Nízkych Tatrách), Tatranská Lomnica, Donovaly. Rastúca návštevnosť Slovenka mala za dôsledok, že tieto strediská sa rozrastajú nielen o nové zjazdovky a lanovky, ale dochádza aj k budovaniu nových hotelov a penziónov. Okrem lyžovania a zimnej turistiky, si na Slovensku môžete užiť aj vianočné trhy, ktoré sa organizujú takmer v každom väčšom meste. Medzi najobľúbenejšie patria trhy v historickom centre Bratislavy a Košíc, na ktorých sa môžete odreagovať od predvianočného stresu a ochutnať miestne jedlá a nápoje.

Leto

Leto patrí k najobľúbenejšiemu obdobiu, počas ktorého Slovensko ponúka skvelé možnosti – organizujú sa tu letné festivaly, ako napríklad Pohoda Festival alebo Grape festival, na ktorých každý rok vystupujú známi, ale aj alternatívni umelci. Ak ste milovníkom prírody nenechajte si ujsť ani turistiku vo Vysokých Tatrách, Nízkych Tatrách alebo iných pohoriach. Určite nebudete sklamaní, i keď práve v lete sú turistické chodníčky najviac preplnené. Ak radšej spoznávate históriu, môžete sa vybrať na niektorý slovenský hrad alebo zámok (Spišský hrad, Trenčiansky hrad, Bratislavský hrad a pod.) alebo sa vybrať na prechádzku hlavným mestom a vychutnať si koláčik na terase niektorej miestnej kaviarničky.

Nezanevrite však ani na jarné a jesenné Slovensko, ktoré je v tom čase nabité všetkými farbami a môže vám poskytnúť príjemný oddych.