Slovensko je vo svete známe ako pohostinná hornatá krajina s krásnou prírodou. O tomto niet pochýb čo i len jednoduchým pohľadom z lietadla pri pristávaní, či preletom nad krajinou. Dnes, v 21. storočí, však už nestaviame len na bohatstve salašov a čare horských chát. Na Slovensku nájdete napríklad aj najlepší hudobný festival v strednej Európe alebo mnoho ďalších kultúrnych akcií. Na druhej strane tu nájdete mnohé technologické parky, napríklad aj s jedným z prvých lietajúcich áut.

Historické srdcia miest

Naša krajina je skutočne rôznorodá a ponúka farebnosť vo všetkých škálach. Je očarujúca svojou historickou hodnotou, nech sa už pozeráte na starobylý Spišský hrad alebo historické námestia krásnych miest. Neraz zahraniční turisti a turistky chodia ulicami Levoče a padá im sánka, keď si uvedomia, že najstaršia budova u nich doma má “len” sto rokov.

Mnohé slobodné kráľovské mestá, hoci aj maličká Skalica s jej 15,000 obyvateľmi, majú bohatú históriu. Nájdete tu románsku rotundu takmer tisíc rokov starú, či zachovalé mestské hradby, ktoré obkolesujú historické centrum. Nehovoriac o tom, že napríklad o Nitre sa často hovorí už aj v súvislosti s Veľkou Moravou, a teda s históriou viac než tisíc rokov starou.

Viac než krásy prírody

Stále však pravdou zostáva, že väčšinu územia Slovenska tvoria hory, polia a príroda. Napriek rôznym pokusom o devastáciu sú Slováci známi svojím vrúcnym vzťahom k pôde a k prírode. Aj vďaka tomu sa zachovalo mnoho prírodných úkazov a krás, ktoré by ste márne hľadali inde. Či už sa vyberiete do Tatier, alebo na iné hory, alebo skúsite objavovať jaskyne, rieky, nech si zvolíte leto alebo zimu, vždy je čo objavovať.

V zime je Slovensko vďačnou cieľovou destináciou cestovného ruchu aj kvôli možnostiam, ktoré poskytujú početné lyžiarske strediská, menšie či väčšie. V lete zase prírodné krásy ocenia nadšenci letnej turistiky. No nesmieme zabúdať aj na modernú turistiku. Slovensko sa oplatí vidieť pre jeho početné kultúrne udalosti, ale aj technologické konferencie, výstavy a mnoho ďalších atrakcií.