Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Bratislavu. Najväčším lákadlom Bratislavy je asi historické centrum, v ktorom máte naozaj pocit turistickej destinácie so všetkým, čo k tomu patrí. Pešia zóna od Michalskej brány až po Hviezdoslavovo námestie žije nech je počasie akékoľvek, ale predsa len v lete najviac.

Mária Terézia vedela

Za čias Márie Terézie rástlo dnešné hlavné mesto Slovenska na historickom význame aj preto, že tu cisárovná strávila časť svojho života. Z týchto čias pochádzajú mnohé šľachtické domy v Starom Meste a do tých čias tiež možno datovať rekonštrukciu Bratislavského hradu.

Mária Terézia do Bratislavy často chodila na návštevy a je známe aj to, že jej dcéra sa vydávala v Grasalkovičovom paláci, resp. v jeho záhrade. Tento palác je dnes sídlom prezidenta Slovenskej republiky.

Nové dôvody pre návštevu

Prirodzene je Bratislava, ako hlavné mesto Slovenska, sídlom mnohých vládnych inštitúcií a úradov. Tu tiež nájdete zastupiteľské úrady mnohých krajín – hoci niektoré si povedali, že im stačí ambasáda v neďalekej Viedni. Do hlavného mesta Rakúska je to asi hodina autom, čiže zastúpenie v Bratislave je skutočne skôr symbolického rázu.

Bratislava je jednoznačne aj centrom obchodného, či kultúrneho diania. Pre svoje sídlo si ju vybrali mnohé medzinárodné korporácie, napríklad aj výrobcovia počítačov a softvéru. Ak na Slovensko zavíta hviezda šoubiznisu, či už filmová, hudobná alebo divadelná, s najväčšou pravdepodobnosťou na ňu narazíte práve v Bratislave.

Mesto je tiež sídlom známych športových tímov futbalový Slovan Bratislava síce nehrá tú najsilnejšiu medzinárodnú kvalitu, no v predkole ligy majstrov sa občas blysne. O trochu lepšie na tom je ten hokejový Slovan, ktorému sa v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) občas darí veľmi a inokedy menej. Stále sa však vďaka nemu dá v Bratislave vidieť asi najkvalitnejší hokej v širšom stredoeurópskom regióne.

Kvalita služieb s dobrými cenami

V Bratislave nájdete mnoho hotelov medzinárodných sietí, ale aj malých hotelov, ktoré poskytujú taktiež kvalitné služby. Pre každého sa tu nájde niečo, dobré ceny aj vysoký luxus.