Slovensko, alebo aj srdce Európy, je prírodná krajina, ktorá skrýva v sebe množstvo klenotov a príbehov. Z kultúrneho dedičstva, ktoré vzniklo vplyvom iných národov môžeme vidieť rímske opevnenia v oblasti Komárna, keltské osady napríklad v regióne Liptova, kaštiele, opevnené hrady, stredoveké banské mestá, ako Banská Bystrica, Banská Štiavnica, či Gelnica, a pravoslávne drevené a gréckokatolícke kostolíky.

Všetky tieto dedičstvá z dávnych čias majú svoje príbehy a povesti, ktoré spolu s nádherným prostredím, v ktorom sa nachádzajú, nechajú človeka vtiahnuť do prerozprávaného príbehu a vrátiť sa do časov minulých.

Vďaka tzv. skanzenom (múzeá v prírode) a pamiatkovým rezerváciám ľudovej kultúry návštevníci môžu dodnes obdivovať unikátne prvky ľudového staviteľstva, ktoré ukazujú nápaditosť, technickú presnosť a obdivuhodnú zručnosť našich predkov. Návštevníci môžu tiež spoznávať ľudovú kultúru, tance, spev, či zavítať na salaše a spoznať salašský život.

Zvlášť bohaté je prírodné Slovensko s množstvom jaskýň a minerálnych prameňov s liečivými účinkami. Liečebné kúpele sú najstaršie a najkvalitnejšie v strednej Európe.

Slovensko ponúka množstvo zážitkov, či sa jedná o kultúru alebo aktívny oddych. Nadšenci tohto typu oddychu môžu ísť na cyklistické alebo pešie túry a uvidieť nádherné kaňony, tiesňavy, vodopády, či skalné masívy. Hory Slovenska ponúkajú vysokohorský turizmus, horolezectvo a adrenalínové športy. Nadšenci vodných športov si tiež nájdu svoje vo forme člnkovania sa, raftingu, vodáctve, vodných bicyklov, vodného surfovania a iným.

Slovensko vďaka horám je ideálnym miestom na zimné športy. Veľkú obľubu má lyžovanie, korčuľovanie s dlhou tradíciou a s veľkými klziskami aj v mestách, ale aj snowboarding, skialpinizmus a iné.

Pre tých, ktorí uprednostňujú skôr relaxačný oddych, Slovensko ponúka množstvo liečivých kúpeľov, ale aj termálnych kúpalísk a aquaparkov vhodné pre rodiny. Tí, ktorí by radšej uprednostnili väčšie súkromie na lone prírody, tu majú prírodné vodné nádrže, jazerá, priehrady, rieky a tajchy.

Slovensko má skutočne bohatú ponuku, z ktorej si každý môže nájsť to svoje. Treba sa len odhodlať a dať sa do preskúmania a objavovania tejto nádhernej krajiny.