Rýchly pohľad na zoznam desiatich najlepších hotelov v Nitre podľa odporúčania známeho rezervačného systému jasne hovorí, že mesto v ničom nezaostáva. Nitra sa naozaj môže popýšiť kvalitnými službami v oblasti ubytovania, ako aj stravy. A to všetko za zodpovedajúce ceny.

Za predpokladu, že nemáte hlboko do vrecka, alebo potrebujete na niekoho urobiť dojem, nájdete v meste aj veľmi veľký luxus. Tu potom nechýba wellness centrum, konferenčné priestory, možnosť prenájmu apartmánov. K veciam, ktoré možno považovať ako súčasť ceny, možno ešte pridať krásny výhľad na mesto z vrchu Zobor. Hotel je obľúbený najmä medzi svadobčanmi.

Zamerané na obchod

Väčšina hotelov v meste však zodpovedá jeho biznisovej orientácii. V Nitre sa nachádza známe výstavisko Agrokomplex, ktoré je tradičnou destináciou mnohých vystavovateľov aj návštevníkov. Obidve tieto skupiny potrebujú prirodzene ubytovanie a to je skvelá obchodná príležitosť pre hoteliérov. A práve táto obchodná príležitosť určuje tvár miestnych hotelov.

Nemožno nespomenúť ani dve veľké univerzity v Nitre – Slovenská poľnohospodárska univerzita a Univerzita Konštantína Filozofa. Obe organizujú množstvo konferencií, ktoré tiež pritiahnu do mesta veľké množstvo návštevníkov a návštevníčok.

Medzi tými, ktorých pritiahne výstavisko alebo univerzity, nájdete rôzne typy ľudí, s rôznym rozpočtom a rôznymi záujmami. Všetci však ocenia kvalitné ubytovacie služby. S tými v Nitre rozhodne problém nie je a sú dostupné za celkom výhodné ceny. Ak si chcete dopriať, Nitra má ponuku pre vás. Keď potrebujete ušetriť, Nitra a jej hotely vám nájdu niečo tiež.

Priaznivé ceny

Rýchly náhľad do zoznamu najlepších hotelov podľa hodnotenia návštevníkov určuje finančný rámec pomerne jasne – pohybujeme sa niekde medzi 50 až 160 eurami za noc. Na zozname nájdete čokoľvek – od biznis hotelu, cez grand boutique, až po kaštieľ kúsok od mesta. Dokonca na fotografiách nájdete aj niekoľko miest, ktorým by ste nízku cenu ani neverili. Krásny dizajn, pekné veľké izby, wifi a raňajky v cene. a to všetko za 50 eur je až na neuverenie. Stačí však pár kliknutí a môže to byť práve vaša realita.