Ak často cestujete, možno poznáte ten pocit – vždy iná recepcia, iné izby, na raňajky sa ide inak, vyzerajú inak a ešte aj inak chutia. Alebo je tu druhá možnosť: cestujete síce po celom svete, ale chodíte stále do tej istej siete hotelov, ak je k dispozícii, a tak ste síce v inom meste, no hotel vyzerá rovnako.

Sieť dáva istotu

V takom prípade viete presne čo čakať, ako hotel funguje, aké ponúka služby. Dokonca, aj tie raňajky budú vyzerať a s veľmi veľkou pravdepodobnosťou chutiť podobne. Aj toto je komfort, ktorý vám poskytnú veľké medzinárodné siete hotelov, ktoré sú často prítomné aj na Slovensku, a to nielen v Bratislave.

Buďme k sebe úprimní: sieť nemusí byť vždy najkvalitnejšia. Je to rovnaké aj s medzinárodnými sieťami fastfoodov. V exotických krajinách môžeme mať chuť experimentovať. Je to súčasť cestovania a spoznávania domácich kultúr, tak skúsime miestne reštaurácie. Rizikom však môže byť, že nie vždy vieme, čo sme si to vlastne objednali a tiež sa môže stať, že nám prinesú niečo úplne iné, než sme si predstavovali.

A nemusí byť ani najlepšia

Môžeme sa potom v deviaty deň dovolenky jednoducho rozhodnúť ísť hľadať to veľké červené M, za ktorým sa bude skrývať nejaký hamburger a nekvalitné hranolky. Ono to celé bude nejaké nekvalitné a určite nie lepšie než čo by nám poskytla zaujímavá exotická kuchyňa. Máte však istotu, viete presne čo dostanete. Podobné je to aj s tou sieťou hotelov. Nemusí to byť to najlepšie, ale viete, čo čakať. A to je niekedy úplne najviac, čo chcete.

Na Slovensku nájdete mnohé siete, tie luxusnejšie (a žiaľ tým pádom aj prirodzene drahšie), ale aj tie lacnejšie, ktorých zákazníci sú iná cieľová skupina. Slovensko je totiž stále zaujímavejšie pre zahraničných investorov a dávno neplatí, že sme len montovňa pre západnú Európu. Cestu na Slovensko stále viac merajú aj investori, obchodní partneri a mnohí ďalší, ktorí ocenia, že ich najobľúbenejšia sieť je aj tu.