Top 10 neztradičných hotelov vo svete

Možno máte niekedy pocit, že by ste chceli uniknúť z klasického, nezáživného ubytovania v hoteloch a penziónoch, a skúsiť niečo atypickejšie. Na svete exituje mnoho rôznych možností – od ľadových hotelov, kapsľových miest na spanie, izieb v akváriách až po rôzne chatky na stromoch. Nižšie sme vybrali tie najzaujímavejšie.

Kakslauttanen Hotel, Saariselkä, Fínsko

Na tomto mieste nájdete komplex neuveriteľných sklenených iglu, v ktorých môžete pred spánkom sledovať nielen hviezdnu oblohu, ale pri troche šťastia aj polárnu žiaru. Je otvorený celoročne, s výnimkou mesiaca Máj. Resort sa nachádza asi 250 km na sever od arktického kruhu. Krásna príroda a miestna fauna vám nepochybne spríjemnia váš pobyt.

Giraffe Manor, Nairobi, Keňa

Ide o jednu z najznámejších budov mesta Nairobi, a to z dôvodu, že si tu hostia v tejto rezidencii môžu užiť netradičných susedov – žirafy Rothschild, ktoré hosťom robia spoločnosť pri jedle. Jednoducho si prikrčia hlavy a čakajú na nejakú dobrotku.

Jaskyne Negril, Jamaika

Jaskyne sa nachádzajú na pobreží neďalekého mestečka Negril. Ubytovanie je idylické – zobúdzate sa a zaspávate na to, ako morské vlny narážajú na útesy pod vami. Môžete si vybrať jednu z 12 rôznych, nakonfigurovaných, odľahlých kabín, ktoré sú umiestnené v džungľových záhradách na vrchu útesu. Samotné jaskyne sa používajú ako súkromné miestnosti, v ktorých si môžete so svojou polovičkou užiť romantickú večeru pri sviečkach.

Capsulevalue Kanda, Tokio, Japonsko

Koncept kapsľových hotelov, ktorý pôvodne vznikol v Osake, je v Japonsku pomerne rozšírený. Vychádza zo zásady minimalizmu, kapsule sú naskladané vedľa seba, prípadne nad sebou, tak aby poskytli ubytovanie čo najväčšiemu množstvu ľudí.

Magic Mountain Hotel, Rezervácia Huilo Huilo, Čile

Hotel Magic Mountain sa nachádza v rezervácii Huilo Huilo, ktorá zahŕňa 60 000 hektárov Valdivského lesa, má prírodné horúce pramene, nepreskúmané jazerá a priamy prístup do sopky Mocho Choshuenco. Ak sa rozhodnete navštíviť tento hotel, môžete si vybrať zo širokej ponuky ubytovania – od izieb v hlavnej budove, ktorá má dokonca aj vodopád tečúci z vrcholu budovy, až po rôzne chatky nachádzajúce za v priľahlom lese.